Šeštadienis, 13 rugpjūčio, 2022

Paskutiniai įrašai

Efektyvių proto treniruočių sudedamosios dalys

Turbūt neverta diskutuoti apie proto treniravimo naudą – ji yra daugiau nei akivaizdi. Tačiau norint savo protą treniruoti efektyviai, reikėtų žinoti, kokios yra pagrindinės sudedamosios dalys.

Proto treniruotė

  • Individualumas: kadangi kiekvienas esame skirtingi, turime suprasti, kad ir priemonės mūsų proto treniravimui gali labai skirtis. Todėl tai, kas kuo puikiausiai tinka vieniems, gali visiškai netikti kitiems – ir atvirkščiai. Be to, reikia atminti, kad kiekvienas pasižymime skirtingais protiniais gabumais, o tai reiškia, kad mums gali reikėti daugiau dėmesio skirti visiškai kitoms sritims nei mūsų draugams, šeimos nariams ar pažįstamiems. Todėl, kaip jau supratote, į proto treniruotes reikėtų žvelgti individualiai ir pasirinkti tokius sprendimus, kurie galėtų tikti būtent jums.
  • Skirtingi ir apibrėžti tikslai: skirtingi smegenų pusrutuliai yra atsakingi už skirtingas sritis ir atlieka įvairias funkcijas, todėl ir smegenų treniravimo metodikos kiekvienam pusrutuliui turėtų skirtis. Žinoma, didžiausią dėmesį reikėtų sutelkti į tokias metodikas, kurios padeda treniruoti mūsų protą, siekiant lengviau ir efektyviau įgyvendinti įprastines ir kasdienes užduotis. Tai palengvintų mūsų gyvenimą ir leistų mums išvengti daugybės įvairių rūpesčių.
  • Motyvacija: kaip ir bet kurioje kitoje srityje, taip ir kalbant apie proto treniruotes, labai svarbi motyvacija. Kaip žinia, kuo daugiau praktikuojamės, tuo geresnių rezultatų galime pasiekti. Tačiau jei nejausime jokios motyvacijos, vargu ar galėsime sistemingai ir kryptingai judėti savo pagrindinio tikslo link. Todėl labai svarbu, kad rastume būdus, kurie suteiktų mums daugiau motyvacijos.
  • Iššūkiai: jei kasdien atliksime lygiai tokius pačius ir vienodus veiksmus bei visiškai nekeisime savo proto treniravimo metodikos, anksčiau ar vėliau nebegalėsime progresuoti. Mūsų protas pripranta prie įvairių dirgiklių, todėl jei norite nesustabdomai progresuoti, kaskart rinkitės vis kitokius uždavinius. Trumpiau tariant, galvosūkiai turėtų būti labai įvairūs ir skirtingi. Jie privalo jus skatinti kaskart mąstyti iš naujo, ieškant pačių tinkamiausių sprendimų.

Pabaigai

Tuo tarpu, jei nežinote, kaip galėtumėte lavinti savo protą, galite apsilankyti stalo žaidimų parduotuvėje StaloPramogos.lt, kurioje siūlomi tiek įvairūs galvosūkiai, tiek ir įdomios dėlionės, konstruktoriai bei kiti stalo žaidimai.

Latest Posts