Sekmadienis, 26 rugsėjo, 2021

Paskutiniai įrašai

Ką daryti su draudimu jeigu parduodate automobilį?

Turėdami automobilio draudimo polisą, turite teisę bet kada atšaukti automobilio draudimą. Nors tai yra jūsų teisė, yra tinkamas laikas nutraukti draudimą ir netinkamas laikas.

Ilgalaikė automobilių nuoma taip pat reikalauja draudimo. Pavyzdžiui, jums gali kilti klausimas: „Ką turėčiau daryti su draudimu, kai parduodu savo automobilį?“ arba „Kada atšauksiu automobilio draudimą pardavus?“

Netinkamas laikas prašyti atšaukimo gali sukelti baudas, ieškinius ar prarasti pinigus taupančių lojalumo nuolaidas. Štai kodėl jūs turite žinoti ne tik kaip atšaukti savo draudimą, bet ir kada prašyti atšaukti draudimą, atsižvelgiant į jūsų situaciją.

Jei parduodate savo automobilį, turėtumėte gerai pagalvoti, prieš staiga atšaukdami savo draudimo polisą.

Galite neplanuoti turėti transporto priemonės daug ilgiau, tačiau prieš laiką paprašyti įmonės nutraukti automobilio draudimo polisą yra paskutinis dalykas, kurį norite padaryti kaip atsakingas nuosavybės teisių savininkas.

Ar turiu turėti automobilio draudimą, jei jį parduodu?

Jei tai senesnė transporto priemonė, kuria nebevažiuojate, galite susimąstyti: Ar man reikia automobilio draudimo? Jūs netgi galite pabandyti parduoti savo automobilį be draudimo.

Kaip dėl kito scenarijaus? Neseniai mes susidūrėme su nauju ratų rinkiniu, o jūsų senas automobilis nebedomina jūsų. Tokiu atveju gali kilti pagunda anuliuoti draudimą.

Kam mokėti kas mėnesį už įkainius, kai automobilis nebeįdomus, tiesa? Tai neabejotinai gali atrodyti kaip pinigų švaistymas, nes tikrai tuos pinigus būtų galima išleisti kitur, pavyzdžiui, transporto priemonei, kuria domisi iš tikrųjų.

Taigi ar jums reikia draudimo, parduodant seną automobilį?

Nors gali atrodyti pagunda nutraukti ryšius su draudimo bendrove, jei transporto priemonė veikia, pagal įstatymą jums gali tekti laikytis minimalių transporto priemonės draudimo reikalavimų.

Lietuvoje, kai turite motorinę transporto priemonę, jas reikia užregistruoti. Bet prieš registruodami savo transporto priemonę, turite būti apdrausti.

Yra tikimybė, kad vis tiek gali prireikti transporto priemonės, kad atliktumėte tam tikrus darbus. Taigi geriausia išlaikyti minimalią transporto priemonės aprėptį, kai galvojate apie jos pardavimą.

Prieš judant toliau, yra viena spraga, kuri gali padėti jums mokėti draudimą, jei neplanuojate naudotis automobiliu.

Nors kai kam tai gali atrodyti laimėjimas, nepamirškite apie vandalizmo ir vagystės pavojus nebedraudžiamoje transporto priemonėje.

Ar turėtumėte atšaukti automobilio draudimą, kai jis yra parduodamas?

Taigi atėjo laikas. Galbūt jūs pagaliau priėmėte sprendimą rinktis tą naują automobilį. Galbūt supratote, kad dabartinis jūsų turimas automobilis nebėra vertas investicijų ir kad kažkas kitas rinkoje jums labiau tiktų.

Bet kai išvardinsite parduodamą transporto priemonę, gali atrodyti, kad laikas atšaukti draudimą, kol būsite pasirengę įsigyti naują pirkinį. Tai iš tikrųjų yra per ankstyvas sprendimas, nes transporto priemonė vis tiek bus registruota ir jūsų vardu.

Net jei nustosite vairuoti automobilį asmeniniam naudojimui, norint suteikti potencialiems pirkėjams galimybę išbandyti automobilį, automobilyje turi būti galiojantys numeriai, o viskas turi būti atnaujinta. Tai apima jūsų draudimą.

Nepamirškite apie tai

Transporto priemonės savininkas vis dar yra atsakinga už žalą, kurią patiria vairuotojas savo transporto priemonėje. Tai yra priežastis, kodėl turėtumėtee išlaikyti draudimą, kol jūs parduodate savo automobilį.

Paklausti potencialaus pirkėjo, ar jis turi atsakomybės ir fizinės žalos padengimą, yra protingas klausimas, tačiau norėdami būti saugūs, nenorėkite atiduoti situacijos į būsimo pirkėjo rankas.

Patekę į nelaimingą atsitikimą be draudimo poliso, galite būti gana stipriai nuskriaustas.

Štai ko jūs tikrai nenorite. Tai, žinoma, neapima teisinių padarinių, su kuriais galėtumėte susidurti.

Kokios yra baudos už automobilio draudimo panaikinimą registruotoje transporto priemonėje?

Galbūt neketinate vairuoti savo transporto priemonės, kuri yra parduodamas, tačiau bent jau turėsite sugebėti vairuoti transporto priemonę iki pirkėjo, kad galėtumėte atlikti planuojamus bandomuosius važiavimus.

Arba pristatyti automobilį pirkėjui. Bet tarkime, kad prieš parduodami automobilį dėl kokių nors priežasčių atšaukiate draudimą.

Vairavimas be draudimo yra griežtas įstatymų pažeidimas. Jei neturite draudimo, tai gali turėti įtakos ir tam, kokių rūšių pretenzijas galite pateikti.

Kas nutiks mano automobilio draudimui, kai parduosiu automobilį?

Taigi pagaliau atėjo akimirka, ir jūs pardavėte savo automobilį. Jūs perdavėte reikiamus dokumentus, perdavėte valstybinius numerius (jei taip nusprendėte) ir transporto priemonės nebeturite.

Taigi, ką turėtumėte daryti dėl savo draudimo pardavus automobilį? Parduodant automobilį, kada atsisakote draudimo?

Kai jūs pagaliau parduodate savo transporto priemonę, jums reikia susisiekti su draudiku ir pranešti, kad nuosavybės teisė perkelta kitur. Jei jūs paprasčiausiai nustosite mokėti oficialiai neatšaukdami draudimo sutarties, tai gali turėti neigiamos įtakos jūsų mokėjimų istorijai.

Pabaigai

Jeigu pardavėte savo automobilį ir vis vien jums laikinai reikia transporto priemonės rekomeduojame apsilankyti sitandgo.lt ir išsinuomoti automobili trumpalaikei ar ilgalaikei nuomai.

Latest Posts