Šeštadienis, 13 rugpjūčio, 2022

Paskutiniai įrašai

Kas yra šuns agresija?

Kai kurie žmonės renkasi mažus lapdogus, o kiti mėgaujasi dideliu šliaužiančiu jėgainiu. Kiekviena šunų veislė yra skirtinga. Yra švelnių tinginių veislių, taip pat labai aktyvių ir agresyviausių šunų veislių.

Visi būsimi naminių gyvūnėlių savininkai ir šuniukų įvaikintojai raginami būti atsargiems renkantis, ypač pirmą kartą.

Svarbu žinoti, kurios veislės linkusios būti agresyvesnės, kad galėtumėte susidoroti su šių veislių šunų iššūkiais. Pagalvokite apie savybes, kurių jums reikia augintiniui, ir laikykitės veislių, kurios greičiausiai turi šias savybes.

Pasirinkite veislę, kurią jums bus lengva valdyti, maitinti tam tikru šunų maistu, atsižvelgiant į jūsų patirties lygį.

Mokslas apie skirtingų šunų veislių agresiją

Daugelyje ankstesnių tyrimų buvo nagrinėjami įvairūs skirtingų veislių elgesio bruožai ir kaip juos lemia genetika. Pavyzdžiui, jie ištyrė obsesinį kompulsinį elgesį tarp veislių, tokį elgesį kaip reaktyvumas, prisitaikymas, jautrumas ir atsargumas, mokymasis ir drąsa, socialumas ir dar daugiau.

Agresija skirtingose ​​veislėse taip pat yra labai genetinė. Ir vienu iš ambicingiausių bandymų 2016 m. Tyrimo genetikai sugebėjo nustatyti šunų baimę ir agresiją keliose šimtuose veislių, naudodami genomo masto asociaciją.

Mokslininkai nustatė, kad migdolas ir pagumburis yra dvi pagrindinės šuns smegenų dalys, atsakingos už jų agresiją, baimę, nerimą ir grobio varymą. Naudodamiesi keliais genotipo duomenų rinkiniais, jie nustatė keletą pagrindinių baimės ir agresijos savybių, kurios skiriasi tarp veislių:

 • į nepažįstamą žmogų nukreipta baimė;
 • svetimų žmonių nukreipta agresija;
 • šunų nukreipta agresija;
 • savininko agresija;
 • šunų varžybos.

Agresyvumo veiksmai

Kadangi vidutinis žmogus paprastai vartoja šį terminą, kai nėra techninio agresyvių šunų veislių apibrėžimo? Paprastai jie žiūri į tokį elgesį kaip:

 • Lojimas
 • Kvėpavimas
 • Šnabždesys
 • Įkandimas
 • Įkrovimas žmonėms
 • Rodomi dantys
 • Kitų agresyvių veiksmų atlikimas

Dažnos agresyvaus šunų elgesio priežastys

Taip pat svarbu pažymėti, kad dauguma agresyvių šunų veislių nebus nuolat agresyvios. Vietoj to, jie bus agresyvūs tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, kai jie jaučiasi blogai, turi savybę, saugo, bijo, jaučia skausmą, yra nusivylę ar patiria socialinę agresiją.

Agresyviausios šunų veislės

Vilko hibridas

Vilko hibridas yra labiausiai paplitusi vilkų tipo šunų veislė. Tai kryžius tarp šuns ir dažniausiai pilkojo vilko (nors galima priskirti i ir kitus vilkus). Savaime suprantama, kad ši veislė bus nenuspėjama dėl didelio jų grobio.

Jūs negalėsite turėti mažesnių augintinių, nes vilko hibridas greičiausiai juos sumedžios, įskaudins ir galbūt net bandys juos suvalgyti dėl didelio grobio. Šiai veislei reikia žmogaus, kuris būtų labai kvalifikuotas prižiūrėtojas ir neleistų šuniui dominuoti.

Cane Corso

Cane Corso jau turi agresyvaus šuns išvaizdą, ir daugelis ekspertų tikrai pažymės šią veislę tokia. Šiandien jie tampa populiarūs kaip policijos šunys.

Ši veislė yra Canis Pugnax, šuns, kuris buvo naudojamas Romos karo laikais prieš daugelį šimtmečių, palikuonis. Savaime suprantama, kad „Cane Corso“ yra linkęs būti gana agresyvus, jei to nepadarys ir neišmokys patyręs treneris.

Pabaigai

Nors visi aukščiau išvardyti dalykai paprastai laikomi agresyviomis šunų veislėmis, svarbu prisiminti, kad nemažai šunų elgesio lemia žmogaus elgesys. Su tinkamu mokymu daugelis šio sąrašo veislių gali būti neagresyvios ir taikios.

Daugelis iš sąrašo taip pat nebus agresyvūs savo šeimos nariams, bet parodys agresiją nepažįstamiems žmonėms. Daugeliu atvejų svarbiausia yra mokymas.

Šaltinis: dimedium.lt

Latest Posts