Šeštadienis, 13 rugpjūčio, 2022

Paskutiniai įrašai

Kokie yra valymo robotų tipai?

Šiuolaikiniame pasaulyje visiems pažįstami dulkių siurbliai vis labiau nyksta į antrą planą, užleisdami vietą pažangesniems autonominiams įrenginiams – robotams dulkių siurbliams. Šie įrenginiai sparčiai atsiranda namuose ir butuose, nes jie atima savininkams poreikį valyti rankiniu būdu

Pagrindinės rūšys

Visi robotai siurbliai paprastai vadinami „vakuuminiais robotais“ ir šis pavadinimas iš tikrųjų atitinka daugumą pagrindinių šiandien prieinamų variantų. Šie įrenginiai turi galingą siurbimo mechanizmą, kuris pašalina dulkes, nešvarumus ir smulkius nešvarumus nuo grindų, taip pat gali judėti iš anksto nustatytu maršrutu, kad išsiurbtų kuo daugiau grindų ploto namuose. Tai paprasčiausias valymo robotas, kurį galima rasti rinkoje.

Taip pat galite įsigyti robotą šluostę. Toks įrenginys siūlo šlapio kietų grindų (ne kilimų!) valymo funkciją. Šie robotai turi vandens rezervuarą ir primityvesnę lašinimo konstrukciją arba pažangų mechanizmą, leidžiantį purkšti vandenį ant grindų, kad pritvirtintas skuduras būtų tolygiai sudrėkintas. Šlapias šluostymas paprastai yra antras valymo proceso žingsnis po siurbimo, siekiant atsikratyti nešvarumų.

Trečiojo tipo valymo robotas yra universaliausias, nes tai dulkių siurblio ir šluotos derinys. Šiandien daugelis populiarių modelių turi abi šias funkcijas viename įrenginyje. Tai visų pirma labai patogu, nes nereikia pirkti dviejų atskirų įrenginių (sutaupyti pinigų) ir ieškoti jiems tinkamos vietos bei išėjimo namuose (taupyti vietos).

Be šios trijulės, yra daugybė kitų valymo robotų ir buitinių robotų tipų, kurie gali išvalyti baseiną, pjauti veją, valyti lataką, langus ir daug daugiau, tačiau šiame vadove kalbėsime būtent apie robotus grindims valyti. name ar bute. Juos bendrai vadinsime „robotiniais dulkių siurbliais“.

Įsitikinkite ar tai geras pasirinkimas atsižvelgiant į pagrindinius aspektus

Dabartiniuose robotų dulkių siurblių modeliuose judėjimui naudojami ratai, todėl užtvarų ir pertvarų buvimas vaidins svarbų vaidmenį nustatant įrenginio efektyvumą konkrečioje patalpoje. Vidutinis slenkstis, kurį gali įveikti robotas, yra 2 cm.

Norėdami suprasti maksimalų slenksčio aukštį, žiūrint į dulkių siurblį, tiesiog pažiūrėkite į atstumą nuo grindų iki priekinio roboto skydelio. Jei jūsų slenksčiai yra žemiau šios erdvės, problemų nekils, jei viršija, rinkitės modelį su dideliu „klirensu“.

Kokios grindys pas jus?

Dauguma valymo robotų geriausiai veikia ant kietų grindų, tokių kaip laminatas, plytelės ir pan. Tai užtikrina geriausią ratų sukibimą su paviršiumi, o robotas gali laisvai riedėti. Tačiau kai kurie robotai dulkių siurbliai gali susitvarkyti ir su plonais kilimėliais, ir su kiek ilgesne krūva kilimais. Šiuo atveju pagrindinis kriterijus yra maksimali siurbimo galia (nepainioti su energijos suvartojimu, tai visai ne tas pats!).

Jei jūsų namuose nėra kilimų ir kiliminės dangos, tada jums tiks bet koks robotas – nereikia daug pastangų iš lygaus paviršiaus ištraukti dulkes, vilną, trupinius ar kitą smulkmeną, o didelės šiukšlės netinka tokioms rūšims. šiaip valytojai.

Jei vis dar turite kilimų, geriau apsvarstyti galingesnius modelius, bent nuo 2500 W (daugiau yra geriau). Iš karto pasakykime: jei krūva aukšta, tai kilimą teks išsiurbti pačiam, ne vienas robotas susitvarkys.

Be to, jei vis dar manote, kad robotas susidoros su ilga krūva, nepamirškite paprastos tiesos: ant tokių kilimų įrenginiui judėti itin sunku. Tad net jei jo galios rezervas sugebės įveikti taršą, tuomet būsimas išbandymas ratų bazę labai nustebins.

Išsibarstę daiktai. Ar tai problema?

Kai kuriems (ne visiems!) robotams problemų gali sukelti išsibarstę žaislai, kojinės ar kiti panašūs dalykai.

Visų pirma, taip yra dėl to: jei tokio daikto matmenys leidžia jam įlįsti į įsiurbimo angą, tada su didele tikimybe jis ten įstrigs ir nustos veikti dulkių siurblys. Todėl, kaip ir valant rankiniu būdu įprastu dulkių siurbliu, geriau pirmiausia pašalinti pašalinius daiktus nuo grindų.

Moderniausi ir brangesni modeliai jau išmoko atpažinti ant grindų esančius objektus, turi nuolat augančią tokių dalykų duomenų bazę ir žino, kad juos reikia apeiti. Be to, programėlėje vartotojas netgi gaus pranešimą, jei staiga dulkių siurblys po lova ras kokį nors daiktą, kurio ilgai ieškojote ir nerandate.

Furnitūra namuose

Kitas niuansas, kuris gali trikdyti vartotojus, yra tai, kaip robotas mato / atpažįsta / reaguoja į baldus ir sienas kambaryje. Čia viskas gana paprasta: daugiau biudžetinių ar priešpaskutinių modelių juos nustato „palietus“.

Norėdami tai padaryti, priekinis dulkių siurblio skydelis yra kilnojamas, o po juo sumontuoti davikliai, o susidūrus su kliūtimi, dulkių siurblys bandys ją apvažiuoti. Nesijaudinkite, prietaisas tai daro labai atsargiai ir vargu ar gali ką nors sugadinti.

Tiems, kurių šie įsitikinimai nežavi (ir veltui), yra modernūs aukščiausios kokybės dulkių siurbliai. Jie naudoja ToF jutiklius, kad tiksliai nustatytų atstumą iki objektų, todėl jie net neliečia baldų. Skrydžio laiko jutikliai yra integruojami į naujausius modelius, todėl pasirinkimas vis dar itin mažas.

Kalbant apie tokius dalykus kaip pertvaros, laiptai ir žemi baldai, jie netrukdys laisvam roboto judėjimui (bent jau Xiaomi robotui). Visi jie gali nustatyti, ar aukštis leidžia prasilenkti turimoje erdvėje, todėl tikimybė, kad įrenginys užstrigs, sumažėja iki minimumo.

Ar robotas siurblys turi būti nuolat kraunamas?

Gamintojai rekomenduoja robotus dulkių siurblius nuolat laikyti prijungtoje doko stotyje. Tai leis:

A) paruoškite įrenginį valymui;

B) apsaugoti akumuliatorių nuo papildomo nusidėvėjimo;

C) naudokite suplanuotą valymą.

Priklausomai nuo roboto modelio, prijungimo stotelės dydis gali skirtis. Todėl optimaliausia vieta būtų koks nors kampelis namuose, kur dulkių siurblys netrukdys šeimos nariams ir tuo pačiu bet kurią sekundę turės laisvą prieigą valyti kambarį, pavyzdžiui, po valgomuoju ar rašomuoju stalu. Kai kas mano, kad būtų patogu jį pasidėti po lova, todėl renkasi įrenginį su kompaktiškiausia įkrovimo baze.

Apibendrinant

Tiesą sakant, pažangiausi dulkių siurbliai turi daugiausiai matmenų prijungimo stoteles – dabar jie netgi gali savarankiškai išvalyti dulkių siurblį nuo šiukšlių po kiekvieno valymo, taip dar labiau sumažinant vartotojo įsikišimą į įrenginio veikimą.

Šaltinis: neatsvor.lt

Latest Posts