Sekmadienis, 17 spalio, 2021

Paskutiniai įrašai

Paskolos bedarbiams

paskolos bedarbiams
paskolos bedarbiams

Negaunantys pajamų iki šiol vis dar yra nepatenkinti dėl to, kad jiems itin sunku gauti paskolą, tačiau reikia pastebėti, kad paskolos bedarbiams nebeišduodamos jau gana ilgą laiką. Taip nutiko dėl to, kad Lietuvos bankas ėmėsi iniciatyvos mažinti blogųjų paskolų skaičių, todėl itin stipriai sugriežtėjo vartojimo kredito išdavimui taikomi kreditingumo vertinimo kriterijai. Būtent šių kriterijų sugriežtinimas privedė prie to, kad bedarbiai asmenys nebegali gauti vartojimo ar kažkokios kitos paskolos iš finansų įstaigų. Visoms šioms įstaigoms keliamas reikalavimas, jog būtų tinkamai ir adekvačiai įvertintas kiekvieno kliento kreditingumas, todėl yra sukurti netgi mokumo vertinimo nuostatai, už kurių nesilaikymą galima sulaukti milžiniškos baudos ar netgi licencijos netekimo.

Mokumo vertinimo nuostatai pabrėžia daug reikalavimų, kurie susiję būtent su kreditingumu. Bene labiausiai akcentuojama tai, kad asmenys privalo pateikti teisingus duomenis, o kreditorių pareiga yra juos patikrinti ir įsitikinti jų tikrumu. Jeigu pateikiami duomenys yra visiškai kitokie nei tie, kuriuos mato kreditoriai atsidarę viešas informacines sistemas, tai tokiam asmeniui paskolos išduoti negalima jokiais būdais tol, kol nėra tie duomenys patikslinami.

Ypač reikia pabrėžti, kad klientai patys neturėtų tyčia klaidinti kreditorių, nes nuo to gali būti tik blogiau. Pavyzdžiui, jeigu asmuo sugalvoja pabandyti tyčia apgauti kredito teikėją nurojant neteisingus duomenis, tai kreditorius vis tiek tai išsiaiškina. Išsiaiškinus, kad klientas tyčia pateikė klaidingus duomenis, kreditorius tiesiog atsisakys išduoti paskolą, net jeigu tas asmuo vėliau tuos duomenis patikslins. Taip dažniausiai elgiamasi dėl to, jog siekiama išvengti nesąžiningų asmenų, kurie peržengia sąžiningumo ribą.

Jeigu būdami bedarbiais negalite gauti vartojimo kredito, tai dėl to stebėtis nereikia. Yra ir tokių asmenų, kurie nėra laikomi bedarbiais, ir nors jie gauna pajamas, kreditoriai ir jiems kartais nesuteikia paskolų. Tai lemia minėtuose mokumo vertinimo nuostatuose esantys reikalavimai, o tiksliau – vienas reikalavimas, kuris įpareigoja kredito teikėją nustatyti ar asmens gaunamų pajamų suma ir turimų įsipareigojimų suma nėra neigiama ar viršijanti 40 procentų santykio. Tai reiškia, kad negauna paskolų tie, kurie visoms finansų įstaigoms skiria 40 procentų savo mėnesio tvarių pajamų.

Latest Posts