Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Paskutiniai įrašai

Pastoliai ir apsauga

Pastoliai leidžia dirbti su prieinamose vietose, pvz, montuojant ar keičiant latakus ar kitas stogo konstrukcijas. Pastolius galima išsinuomoti specializuotose pastolius nuomojančiose įmonėse, kurios taip pat ir pastatys. Apsą nuo kritimo, priklausoma esamų sąlygų, naudoja” sauginiai pastoliai, apsauginės sienelės, sugaunamieji specialus apsauginis virvės daugiau nei 45° nuolydžio darbams atlikti būtina specialiai įrengta darbo vieta

Vaikščiojimas ant stogo

            Kai kuriose dangose pastatyti galima išimti vieną čerpę. Atliekant mažus darbus, paprastai vietos  i pakaks, jei išmontuosime čerpių eilę. Tai daryti reikės gegnėmis, nes ten grebėstai laikosi tvirčiausiai. Ypač reikia būti atsargiems, jei grebėstai seni. Itin pavojinga vaikiu ant drėgno stogo paviršiaus nes yra pavojus nuslysti. Atlikdami didesnės apimties darbus, profesionalai naudoja uždedamąsias kopėčias, ku­rios ties pakopų viduriu pritvir­tinamos prie specialaus kablio ant stogo. Dengdamas stogus skardininkas naudoja medines  kopečias pasigaminę iš tų pačių lentų. Galima naudoti ir mažiau kainuojančias stabilias metalines kopėčias, prie kablio ar gegnių tvirtinamas lynais, ap­saugant jas nuo nuslydimo.

Vaikščiojimas ant pluoštinių cemento plokščių

           Pluoštinių cemento plokščių storis — vos keli milimetrai, todėl ant jų vaikščioti negalima, nes yra pavojus įlūžti ir nukristi. Rekomenduojama naudoti dar­binius tiltelius, kurie, jei stogo nuolydis viršija 20°, turi būti su­tvirtinami, kad nepasistumtų ir nenuslystų. Darbiniai tilteliai turi būti mažiausiai 50 cm pločio, su pakopomis ar laipteliais juose.

Stogo darbai

          Nesilaikant saugos priemonių stogo dengimo metu, taip pat saugiai nepasidėjus stogo den­gimo medžiagų – čerpių ar įrankių – gali būti sunkiai su­žalojami ne tik praeiviai, bet ir pagalbininkai ar šeimos nariai įrankius ir stogo dengimo me­džiagas būtina apsaugoti, kad jie nenulystų. Be to, ties vaikščiojimo takais ir žemės sklype būtina pa­statyti įspėjamuosius ženklus ir plotą aptverti

Lauko elektros Lnijos 

       Liesti įtampos turinčius lauko elektros laidus yra mirtinai pavo­jinga. Saugus atstumas iki 1000 voltų įtampos laidų turi sudaryti mažiausiai 1 m. Elektros tiekimo įmonė laidus gali apdengti spe­cialiomis žarnomis, kad būtų iš­vengta nenumatyto kontakto su elektros laidais (pvz., paliečiant lentjuostėmis ar grebėstais) dengiant naujai arba keičiant seną stogo dangą. Šiais laikais elektros laidai visi eina po žeme todėl tokia apsauga kaip ir nebetenka prasmės.

Latest Posts