Šeštadienis, 13 rugpjūčio, 2022

Paskutiniai įrašai

Patarimai kaip įrengti stoglangį

Daugelis stoglangius įrengia kaip prabangos elementą, kuris gali jūsų namams suteikti tam tikrų privalumų būsimų pirkėjų akyse. Ryškus interjeras yra patrauklus, o stoglangio galimybė apšviesti kitaip tamsią erdvę gali būti svarbi jūsų namų pardavimo savybė.

Stoglangiai veiksmingai išleidžia drėgmę iš jūsų vonios kambario ir praleidžia pelėsį žudančią šviesą.

Žemiau pateiktame vadove pabrėžiami veiksniai, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti planuodami namuose įrengti stoglangį.

Stoglangio vieta ir montavimo kokybė

Stoglangio vieta ir montavimo kokybė yra svarbūs veiksniai, siekiant sumažinti šilumos prieaugį ir apsaugoti jūsų namus nuo elementų. Taip pat labai svarbu užtikrinti, kad būtų laikomasi valstybinių ir vietinių kodeksų, kurie reguliuoja stoglangio papildymus, ir patikrinkite, ar stoglangis ir jo atidarymas yra tinkamai palaikomi.

Stoglangių yra įvairių formų ir tipų, ir kai kurie gali būti tinkamesni jūsų namams nei kiti. Tinkamumą galite nustatyti pagal stoglangio tvirtinimą, medžiagą, formą ir valdymą.

Įrengimas

Stoglangiai gali būti sumontuoti tik stoge. Pirmiausia reikia įrengti bortą aplink angą, besididžiuojančią stogo plokštuma, ir pritvirtinti stiklą prie išorinio krašto. Tai yra labiausiai paplitusi stoglangio konfigūracija.

Ši konfigūracija suteikia įvairovę ir padeda išvengti nuotėkio. Stoglangio tvirtinimo bortelyje neigiama pusė yra papildoma darbo jėga ir medžiagos, reikalingos statant bortelį, tad į tai reikėtų atkreipti dėmesį.

Stoglangio funkcionalumas

Stoglangiai gali būti fiksuoti arba valdomi. Fiksuotų stoglangių negalima atidaryti, tačiau jie geriausiai apsaugo nuo nuotėkio ir skersvėjo. Jie taip pat yra pigesni nei jų naudojamos alternatyvos.

Valdomi stoglangiai yra su automatiniu arba rankiniu valdymu. Rankiniu būdu valdomi įrenginiai yra ekonomiški, tačiau jie yra sunkiau pasiekiami, uždarymo mechanizmas būna aukštai.

Automatiniai stoglangiai suteikia nuotolinio valdymo pranašumą, tačiau už juos mokama nemaža kaina ir jie gali dažniau sugesti.

Pagrindiniai reikalavimai

Veikiančių stoglangių artumą prie stogo ventiliacijos angų reglamentuoja santechnikos kodeksas.

Pagal šį potvarkį veikiantys stoglangiai turėtų būti bent 4 metrų atstumu nuo santechnikos angų ar 3 metrus aukščiau nei stoglangio angų ir mažiausiai 3 metrus atstumu nuo orlaidžių, kuriose aptarnaujamos krosnies dūmų gaubtai ir vonios ventiliatoriai.

Veikiantys stoglangiai taip pat turi būti 6 metrų atstumu nuo bet kokių priešgaisrinių sienų, kurios paprastai būna tarp vienetų ar šalia nuosavybės linijų.

Stoglangio dizainas

Stoglangio dizaine yra platus formų pasirinkimas. Stikliniai stoglangiai dažnai būna su kvadratiniu ar stačiakampiu rėmu, tačiau pačios šviesos kritimo kampas gali skirtis.

Jūsų pasirinkimui yra piramidės, kvadrato, barelio skliautas, kalvagūbris ir kitos individualizuotos formos. Akrilo stoglangiai paprastai yra kupolo formos.

„Pasidaryk pats“ tipo projektas

Stogas yra neatsiejama jūsų pastato apsauginės užtvaros dalis. Iš visų vokų komponentų juo labiausiai piktnaudžiauja lietus, vėjas ir sniegas. Įrengiant stoglangį neišvengiama prasiskverbimų, todėl jūs turite užtikrinti, kad stogas ir toliau bus patvarus bei neliks kenksmingų elementų jūsų namuose po darbo pabaigos.

Šis vientisumas geriausiai išsaugomas montuojant, nuleidžiant stogo membraną į bortelio viršų, tada kraštus uždengiame stipriu metalu. Tai gali atrodyti kaip „pasidaryk pats“ tipo projektas, tačiau jei norite, kad vanduo nepatektų į namus, leiskite kvalifikuotam rangovui įrengti stoglangį už jus.

Apibendrinant

Stoglangio dizainais iš tiesų priklauso nuo jūsų, bet norint įrengti kokybišką stoglangį rekomenduojame kreiptis į profesionalus.

Norint susipažinti plačiau kviečiame apsilankyti manostogas.lt

Latest Posts