Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Paskutiniai įrašai

Plaukų tipai ir forma

Pirmuosius dvejus ar trejus gyvenimo metus ant kūno vyrauja minkšti plaukeliai, tačiau vėliau, po kito jų pasikeitimo, galvos odoje atsiranda storesni ir gerai pigmentuoti.

Dažnai moterims tai nepatinka jie bando jų atsikratyti kuo ilgesniam laikotarpiui. Vienas iš efektyviausių būdų yra plaukų šalinimas lazeriu Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ar kitame Lietuvos mieste.

Žmogus turi trijų tipų plaukus ant kūno

  • ilgus (jie išsidėstę ant galvos odos, barzdos, ūsų, pažastyse ir kt.); 
  • šeriniai (antakiai, blakstienos, plaukai nosyje ir išorinėje klausos landoje); 
  • vešlus (esantis ant veido, kamieno ir galūnių odos). 

Brendimo pradžioje plaukai pakeičiami standesniais

  • galūniniais, kurie gali turėti kiek kitokią spalvą ir tankumą nei ankstesnės kartos plaukai. Plaukai taip pat yra įvairių formų:
  • tiesūs plaukai (glotnūs)
  • banguoti 
  • garbanoti

Plaukų forma priklauso nuo folikulo formos ir vietos odos paviršiaus atžvilgiu. Tai, be individualių savybių, yra svarbus rasę lemiantis veiksnys: azijiečiai turi tiesius ir storus plaukus, o negroidai – garbanotus. Tiesūs plaukai išsidėstę odoje beveik statmenai paviršiui, garbanoti.

– su nedideliu įlinkimu, o garbanoti 

– S formos. Jei kirpsite plaukus skersai, tai tiesių plaukų kirpimas bus apvalus, garbanotas

– ovalus, garbanotas – dar labiau suplotas, panašus į juostelę.

Plaukus sąlygiškai galima suskirstyti į keturias rūšis

Normalūs plaukai – turi gerą sveiką blizgesį. Jų galiukai gali būti kiek pažeisti, perdžiūti, tačiau dažniausiai su tokiais plaukais ypatingų problemų nekyla, be to, jie lengvai užauga iki didelio ilgio, džiugindami jus ir aplinkinius. Jie turi gerą vandens ir riebalų balansą. 

Sausi plaukai – dažniausiai blankūs ir silpni, be blizgesio. Jie auga lėtai, o su dideliu ilgiu tampa nepatrauklūs. Apie juos sakoma, kad jie užauga iki tam tikro ilgio. Jie reikalauja ypač intensyvios ir kruopščios priežiūros. Net ir normalūs plaukai po šviesaus dažymo gali išsausėti, jei nekeisite plaukų priežiūros ir formavimo priemonių. 

Riebūs plaukai – juos reikia dažnai plauti. Tokie plaukai yra gana blankios spalvos, o dažydami tik galiukus jie perdžiūva. Todėl jų priežiūra apima ne tik riebiai odai skirtus šampūnus. Bet ir plaukų priežiūros priemones. 

Galima paryškinti ir kito tipo plaukus – mišrius. Šis tipas apima plaukus su riebiomis šaknimis ir sausais, skilinėjančiais galiukais. Po plovimo jie išsilaiko 2-3 dienas, vėliau arčiau odos tampa riebūs ir nešvarūs, o galiukai vis tiek atrodo švarūs. Netinkamai prižiūrint, parenkant lėšas, antgaliai smarkiai suskaidomi ir sunaikinami. Galbūt tai yra labiausiai paplitęs plaukų tipas.

Plaukų problemos ir sprendimai

Plaukai, kaip ir bet kuris mūsų kūno organas, reikalauja individualios priežiūros. Dėl įvairių priežasčių gali atsirasti ligų ir reikia žinoti pagrindinius jų skirtumus bei sprendimus.

Pagrindinės galvos odos problemos yra infekcinės, dermatologinės ar grybelinės kilmės. Grybelinės ir infekcinės ligos pasireiškia uždegimu, paraudimu, folikulų sunaikinimu ir plaukų slinkimu. Dėl odos ligų, tokių kaip pleiskanos ar psoriazė, atsiranda darinių ir pleiskanų.

Esant menkiausiam įtarimui dėl galvos odos būklės pažeidimo, niežulio ar uždegimo židinių, būtina kreiptis į profesionalų trichologą. Savarankiškas gydymas gali tik pabloginti būklę ir sukelti negrįžtamų pasekmių.

Atskirai galima svarstyti ir laikinas problemas, tokias kaip plaukų slinkimas, sulėtėjęs augimas ar struktūriniai pokyčiai, atsiradę dėl organizmo veiklos nukrypimų. Hormoninio fono pasikeitimas gali stipriai paveikti plaukų būklę, po nėštumo ar menopauzės plaukai gali pradėti slinkti ar tiesėti.

Dėl streso ar ligos plaukai gali sustoti arba iškristi. Bet kurioje iš šių situacijų būtina nustatyti priežastį, pasirūpinti tinkama viso organizmo veikla ir kompleksiškai maitinti galvos odą kartu su masažu.

Prevencinės priemonės plaukų ir galvos odos priežiūrai

Visų pirma, bet kuriame procese vadovaukitės saiko jausmu, nereikalingos procedūros gali pakenkti.

Kad išvengtumėte pleiskanų ir galvos odos išsausėjimo, per dieną reikia išgerti ne mažiau kaip 1,5 litro vandens, išskyrus sultis, arbatą ar kavą. Drėkinkite galvos odą lengva kosmetika, kuri užkerta kelią odos tempimo ar niežėjimo apraiškoms.

Reguliariai naudokite patikrintus liaudiškus receptus – ramunėlių, beržo ir varnalėšų šaknų lapų ir pumpurų nuovirą, kurie jau seniai įsitvirtino kaip priešuždegiminės ir maistinės medžiagos.

Pabaigai

Jei nėra kontraindikacijų, plaukų augimą galima paskatinti derinant lupimą ir mitybą su vitaminų preparatais. Druska ar kitoks pilingas išvalys odą prie plaukų šaknų nuo aliejaus ir kosmetikos likučių, padidins kraujotaką ir atvers poras mikroelementams.

Šaltinis: elektroepiliacija.lt

Latest Posts